B komplex 60 tablet

B komplex 60 tablet

145 
Není skladem
Katalogové číslo: bkomplex60

Popis

B Komplex s Biotinem

Složení: Vitamín B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, Biotin, Inositol; mikrokrystalická celulóza (E460), E572, E341
Obsah balení: 60 tablet
Země původu: Velká Británie
Dávkování: Užívejte 1 tabletu denně, nejlépe během jídla, popřípadě podle doporučení Vašeho lékaře.
Balení: Uzavíratelný obal

Tento produkt byl vyroben ve Velké Británii, splňuje nejpřísnější požadavky Britské legislativy a agentury pro potravinové standardy (Food Standards Agency).

B Komplex je kombinace 9 vitamínů rozpustných ve vodě. Každý z vitamínů v B komplexu má prospěch pro lidské tělo, ale kombinace některých vitamínů tento prospěch zesiluje, například:
– normální energetický metabolismus vedoucí ke snížení únavy (B1, B2, B6, B12)
– normální funkce nervového systému vedoucí k celkovému zlepšení psychologických funkcí (B1, B2, B3, B6, B8,
B9, B12)

Mezi hlavní výhody užívání vitamínu skupiny B patří :
– zlepšení stavu kůže a vlasů
– metabolismus železa a produkce červených krvinek
– udržování slizniční membrány
– posílení imunitního a trávícího systému
– prevence oxidačního stresu způsobeného volnými radikály

1 tableta má následující složení:
Vitamín B1 (Thiamine) 14mg 1272% DDD
Vitamín B2 (Riboflavin) 28mg 2000% DDD
Vitamín B3 (Nicotinamide) 16mg 100% DDD
Vitamín B5 (Pantothenic acid) 50mg 833% DDD
Vitamín B6 (Pirydoxine) 26,25mg 1428% DDD
Vitamín B7 (Biotin) 500mcg 500% DDD
Vitamín B8 (Inostiol) 50mg – – –
Vitamín B9 (Kyselina listová) 500mcg 500% DDD
Vitamín B12 (Methylcobalamin) 1000mcg 4000% DDD

Vitamín B1 neboli Thiamin se běžně vyskytuje v kvasnicích, hnědé rýži, vepřovém mase a para ořeších. Má vliv na podporu energetického výnosu a účinného fungování nervového systému. To vede k celkovému zlepšení psychologické funkce a snížení únavy.

Vitamín B2 nebo Riboflavin lze nalézt v orgánech, kvasnicích a houbách. Vitamín B2 je také zodpovědný za normální energetický metabolismus, a tak podporuje optimalizovaný fyziologický a nervový systém. Je přínosem pro zdraví a údržbu kůže, sliznic a vidění. Také přispívá k metabolismu železa, ke tvorbě červených krvinek a pomáhá předcházet oxidativnímu stresu.

Vitamin B3 nebo Niacin je vitamín tvořený z aminokyseliny Tryptofan. Tu najdeme v kvasnicích, hnědé rýži, drůbežím, rybím a červeném mase a v mandle. Vitamín B3 může snížit únavu, zvýšit energetický metabolismus, optimalizovat nervový systém a podporuje průtok krve do aktivních tkání.

Vitamín B5 neboli kyselina pantothenová se vyskytuje v orgánech, arašídech, kešu, brokolici a v avokádě. Vitamín B5 je nezbytný pro udržení zdravého trávicího systému, imunitního systému a snížení stresu v těle.

Vitamin B6 má mnoho názvů, včetně Pyridoxinu, Pyridoxal-5-fosfátu a Pyridoxaminu. Primárními zdroji vitamínu B6 jsou slunečnicová semena, tuňák, čočka, vepřové maso a vaječný žloutek. Úloha vitaminu B6 je syntéza cysteinu a podpora funkcí v imunitním a nervovém systému.

Vitamín B7 nebo D-biotin se přirozeně vyskytuje ve vejcích, ovsi, lososu a rajčatech. V těle se používá v mnoha enzymatických reakcích a působí jako koenzym pro enzymy karboxylázy v těle (pro metabolismus se používají enzymy karboxylázy). Například při katabolismu aminokyselin a mastných kyselin (propionyl koenzym A) nebo syntéze mastných kyselin (karboxyláza). Navíc udržuje zdravý růst vlasů.

Vitamín B8 nebo Inositol. Jeho aktivní sloučenina se nazývá myo-inositol. Najdeme ho v lecitinovém oleji, játrech, hnědé rýži, obilovinách a zelené listové zelenině. Primární úlohou v těle je pomáhat rozklat tuk obzvláště v oblastech, jako je mozek a srdce, kde tukové usazeniny jsou škodlivé pro zdraví. Kromě toho může Inositol fungovat jako neurotransmiter, a tím napomáhat funkci nervového systému.

Vitamín B9 nebo Folic acid lze nalézt přirozeně v potravinách, jako jsou sójové boby, arašídy, ječmen, mandle, vlašské ořechy a čočka. Pomáhá snižovat výskyt onemocnění spojených s vývojem nervů, zejména u vyvíjejícího se plodu. Vitamin B9 je nejlépe známý pro prevenci poruchy neurální trubice Spina Bidifa. Navíc, u dospělých přispívá k zdravým psychologickým funkcím a silnému imunitnímu systému.

Vitamín B12 nebo Cobalamin se nachází v mase měkkýšů a hovězím masa. Neexistují žádné rostlinné zdroje B12. Proto je vitamín B12 nezbytným doplňkem pro vegany a vegetariány. Hlavní úlohou vitaminu B12 je podporovat výrobu energie a přispívat k neurologickým a psychologickým funkcím.

Upozornění: přírodní složkou Cobalaminu je kobalt. Pokud víte, že máte citlivost nebo máte alergii na tuto látku, neužívejte tento produkt.


Jde o doplněk stravy, nemůže být používán jako náhrada pestré stravy.
Pamatujte si, že jen zdravý životní styl a vyvážená strava zajišťuje správné fungování těla a udržení kondice.
Výrobek by neměl být používán lidmi, kteří jsou alergičtí na některou z jeho složek. Výrobek není vhodný pro děti do 3 let věku. Osoby se srdečními, či cévními chorobami a s vysokým krevním tlakem musí konzultovat užívání s odborníkem.
Skladujte na suchém místě a mimo dosah malých dětí.

Další informace

Hmotnost 0.05 kg

Mohlo by se Vám líbit…