Vitamín D3 2.000 I.U. 60 tablet

Vitamín D3 2.000 I.U. 60 tablet

75 
Není skladem
Katalogové číslo: vitD360

Popis

Vitamín D3 2.000UI 50 mcg 60 tablet

Doporučujeme zakoupení vitamínu D3 v podobě gelových kapslí – Vitamín D3 1.000 nebo 2.000 IU gelové kapsle

Složení: Vitamín D3 (cholekalciferol) 50mcg, plnivo: maltodextrin, mikrokrystalická celulóza (E460), stabilizátory: E341, E470, protispékavé látky: E551
Obsah balení: 60 tablet
Dávkování: Užívejte jednu tablet denně, nejlépe během jídla.
Balení: Uzavíratelná plastová krabička

Vitamín D3
Vysoce využitelná, biologicky aktivní forma vitamínu D3, prekurzor steroidního hormonu kalcitriolu, který vzniká z vitamínu D3 v našem organizmu. Vitamín D3 podporuje imunitní systém, nervosvalové funkce, vazy a kosti. Je vhodný při bolestech zad, svalů a dlouhodobé únavě. Podporuje vstřebávání vápníku, podporuje svalovou sílu a zmírňuje deprese.

Význam vitamínu D3 a proč je vhodné jej kombinovat s vitamínem K2.

Zdroje vitamínu D ze stravy:
Hlavním zdrojem vitaminu D je sluneční záření. Ze stravy je příjem značně omezený, obsahuje jej pouze malé množství potravin. Vitamín D3 je živočišného původu, najdeme jej v tučných rybách, rybím oleji, játrech a žloutku. Vitamín D2 je rostlinného původu, je obsažen ve fortifikovaném oleji a rostlinných tucích.

Denní doporučená dávka: Nová revize amerických doporučených dávek z roku 2011 doporučuje od 1 do 70 let 15 mcg, nad 70 let 20 mcg.

Příznaky nedostatku vitamínu D3:
Dochází k porušení ukládání vápníku do nově tvořených kostí, dochází k jejich oslabování a deformaci (zejména dlouhých kostí a pánevní kosti). V pozdějším věku nedostatek vitamínu D3 přispívá k Osteoporóze (kosti jsou slabé a snadno se lámou).


Jde o doplněk stravy, nemůže být používán jako náhrada pestré stravy.
Pamatujte si, že jen zdravý životní styl a vyvážená strava zajišťuje správné fungování těla a udržení kondice.
Výrobek by neměl být používán lidmi, kteří jsou alergičtí na některou z jeho složek. Výrobek není vhodný pro děti do 3 let věku. Osoby se srdečními, či cévními chorobami a s vysokým krevním tlakem musí konzultovat užívání s odborníkem.
Skladujte na suchém místě a mimo dosah malých dětí.

Mohlo by se Vám líbit…