Zinek pikolinát 15mg | 120 tablet

Zinek pikolinát 15mg | 120 tablet

179 
Není skladem
Katalogové číslo: zinek120

Popis

Zinek Pikolinát 68,8mg => 15mg biologicky dostupného zinku.

Složení: Zinek pikolinát 68,8mg (představuje 15mg biologicky dostupného zinku); mikrokrystalická celulóza (E460), E572, E341
Obsah balení: 120 tablet
Země původu: Velká Británie
Dávkování: Užívejte tabletu jednou denně, nejlépe s hlavním jídlem.
Balení: Uzavíratelná plastová krabička
Velikost tablety: 6mm, kulatá

Tento produkt byl vyroben ve Velké Británii, splňuje nejpřísnější požadavky Britské legislativy a agentury pro potravinové standardy (Food Standards Agency).

Zinek je důležitý stopový prvek, který se účastní více než 200 enzymatických procesů v našem těle. Je důležitý pro naše vidění, imunitu, plodnost, má vliv na nervový a trávicí systém a je potřebný pro spoustu dalších biochemických procesů. Zinek se velmi rychle v našem těle spotřebovává a je to jeden z minerálů, který je opravdu vhodný doplňovat každý den.

Zinek se – jako každý kovový prvek – vstřebává ve formě organických solí. Což znamená, že ho nejsme schopni vstřebat ve formě oxidu nebo síranu či jiné anorganické soli.
Zinek zvyšuje naši obranyschopnost a je účinný v boji s virovými nemocemi, zvláště s těmi, které nazýváme chorobami z nachlazení.

Pro dospělého člověka se suplementační dávka pohybuje mezi 10 – 20 mg na den.
Uvádí se, že potřebná dávka zinku pro dospělého člověka je 30 mg denně. Předpokládá se, že 15 až 20 mg jsme schopni přijmout ve stravě a 10 – 20 mg bychom měli doplňovat ve formě doplňků stravy.
Pro děti počítáme s dávkou 0,2 – 0,4 mg na 1 kilogram hmotnosti.
Pro těhotné ženy se doporučuje vyšší suplementační dávka – 20 až 25 mg na den.


Jde o doplněk stravy, nemůže být používán jako náhrada pestré stravy.
Pamatujte si, že jen zdravý životní styl a vyvážená strava zajišťuje správné fungování těla a udržení kondice.
Výrobek by neměl být používán lidmi, kteří jsou alergičtí na některou z jeho složek. Výrobek není vhodný pro děti do 3 let věku. Osoby se srdečními, či cévními chorobami a s vysokým krevním tlakem musí konzultovat užívání s odborníkem.
Skladujte na suchém místě a mimo dosah malých dětí.

Další informace

Hmotnost 0.11 kg

Mohlo by se Vám líbit…